Сергій Дегтярьов » Correspondence between the academician Evgeny Fedorov and Tsou Yi-Hsin: materials to the history of latitude investigations (англ.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Correspondence between the academician Evgeny Fedorov and Tsou Yi-Hsin: materials to the history of latitude investigations (англ.)

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 23.04.2017
Твір змінено: 23.04.2017
Завантажити: pdf див. (416.1 КБ)
Опис: Сумський історико-архівний журнал. №XXV. 2015


Надаючи великого значення такій складовій історичних досліджень, як історія науки, автори торкнулися історії розвитку астрономічних досліджень. У даній роботі особлива увага приділена становленню та діяльності наукових установ у галузі широтних спостережень. Окремо розглянуто діяльність Полтавської гравіметричної обсерваторії, що була заснована у 1926 р. і була фундаментальним гравіметричним пунктом, пов’язаним зі світовою гравіметричною мережею.

У якості цінного джерела до вивчення історії широтних досліджень у ХХ ст. може використовуватися листування вчених-астрономів. У даній публікації наведено тексти дев’яти листів, написаних англійською мовою. Вони є частиною листування українського радянського вченого-астронома Є.П.Федорова та китайської вченої Цзоу І-Сінь. Спілкування між цими науковцями тривало протягом 1957–1965 рр. та перервалося з початком “культурної революції” у Китаї 1966–1976 рр. У запропонованих листах міститься інформація про стажування китайських астрономів-широтників у Радянському Союзі, становлення широтних спостережень в Китаї.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.