Тимофій Брік » Соціологічний аналіз онлайнових джерел на прикладі Facebook-сторінки «Євромайдан» (листопад 2013 – травень 2014 рр.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Соціологічний аналіз онлайнових джерел на прикладі Facebook-сторінки «Євромайдан» (листопад 2013 – травень 2014 рр.)

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 12.04.2024
Твір змінено: 12.04.2024
Завантажити: pdf див. (473.6 КБ)
Опис: Спеціальні історичні дисципліни: питання теорії та методики. Збірка наукових праць. – К.: НАН України, Інститут історії України, 2015. – Число 25.


Онлайн соціальні мережі привертають увагу багатьох вчених. Історики визнають, що Facebook та інші онлайн ресурси є історичними джерелами. Профілі Facebook, а також сторінки та групи пропонують багато можливостей для зберігання і розповсюдження інформації, включаючи відео, фото, події та письмові повідомлення. Крім того, поширення інформації може бути простежено через реакцію читачів (shares, comments, likes). Facebook ставить нові виклики перед істориками з точки зору збору даних, їх зберігання, а також подальшої концептуалізації та аналізу. Ця стаття є прикладом того, як дані Facebook можуть бути зібрані та проаналізовані кількісно за допомогою простих статистичних процедур і методів мережевого аналізу. Для цього була зібрана база даних, яка включає 27458 записів і 946776 коментарів, написаних у період з листопада 2013 по травень 2014 на сторінці Facebook «ЄвроМайдан». Дослідження показує, що інтенсивне спілкування між онлайн активістами виникло після закінчення революції, коли загальна величина повідомлень різко скоротилася. Для того щоб оцінити, якою мірою соціальні зв’язки між онлайн активістами були стійкими необхідно провести додаткові дослідження.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.