Ярослав Борщик » Усні джерела до історії українсько-польських відносин на Волині під час Другої світової війни: типологія, інтерпретація, верифікація
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Усні джерела до історії українсько-польських відносин на Волині під час Другої світової війни: типологія, інтерпретація, верифікація

Праця
Написано: 2016 року
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 16.11.2016
Твір змінено: 16.11.2016
Завантажити: pdf див. (3.5 МБ)
Опис: Борщик Я. В. Усні джерела до історії українсько-польських відносин на Волині під час Другої світової війни: типологія, інтерпретація, верифікація. Дис. ... канд. іст. наук / Інститут історії України НАН України. – К., 2016. – 239 с.

Дисертаційне дослідження присвячене комплексному аналізу усних джерел до історії Волинській трагедії, зокрема проблематиці їхньої типології, інтерпретації та верифікації. Проаналізовано особливості збору, фіксації та подальшого опрацювання українських та польських спогадів про ті події, представлено основні комплекси документальних джерел з досліджуваної проблематики. Розроблено схему типологізації усних джерел. У роботі піднімається питання достовірності зібраних через півстоліття спогадів, здійснено їх верифікацію з іншими джерелами. Висвітлено конфлікт індивідуальної пам’яті українців і поляків про події 1943 р., окреслено характерні особливості, що наявні у спогадах представників обох народів.

На основі тогочасних документальних джерел зібрано й систематизовано відомості про антиукраїнські акції за участю поляків в період від березня до початку липня 1943 р., поставлено під сумнів поширену в польській історіографії концепцію «відплатних акцій». Отримані результати представлені у вигляді таблиці та картосхем.

Ключові слова: усна джерела, Волинська трагедія, українсько-польські взаємини, Друга світова війна, типологія, верифікація.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.