Геннадій Боряк » Українська ідентичність і мовне питання в Російській імперії: спроба державного регулювання (1847–1914)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Українська ідентичність і мовне питання в Російській імперії: спроба державного регулювання (1847–1914)

Документ
Написано: 2015 року
Джерело: Scaramuccia+balik2. (djvu)
Розділ: Історична
Додав: Scaramuccia
Твір додано: 11.06.2019
Твір змінено: 12.06.2019
Завантажити: djvu (53.5 МБ)
Опис: Повна назва: Українська ідентичність і мовне питання в Російській імперії: спроба державного регулювання (1847–1914). Збірник документів і матеріалів

У збірнику публікуються документа переважно з діловодних архівів державних органів та установ, які безпосередньо чи опосередковано реагували на прояви українського руху в різних сферах: у початковій освіті, у громадському й літературному житті тощо. Документи висвітлюють передумови, обставини й наслідки появи та функціонування Валуєвського розпорядження 1863 р., Емського указу 1876 р., низки інших нормативних документів, що регулювали мовне питання на теренах українських губерній Російської імперії упродовж другої половини XIX - початку XX ст. Частина документів дов’язана з виконанням установами цензури на місцях зазначених “заборонних” актів щодо української літературної мови - одного із ключових чинників формування української ідентичності.
Переліки рукописів, заборонених до друку, а також творів, видрукуваних за кордоном і нелегально поширюваних на Наддніпрянщині, окреслюють контури потужного освітньо-літературного масиву Українського Слова, яке упродовж кількох десятиліть у різних формах проривалося до читача крізь цензурні заборони. Більшість документів публікуються вперше.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.