Дмитро Білий » Басаврюк XX
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Басаврюк XX

Роман
Написано: 1999 року
Джерело: www.kalmiyus.h1.ru
Розділ: Художня
Твір додано: 19.11.2007
Твір змінено: 22.07.2014
Завантажити: djvu (2.8 МБ) fb2.zip (131.1 КБ) pdf див. (11.4 МБ) txt див. (542.7 КБ) txt.zip (153.1 КБ)
Опис: Твір, який пропонується зараз до вашої уваги, виник внаслідок збігу досить несподіваних обставин, першою з яких стала знахідка рукопису невідомого автора зі середовища українських політичних емігрантів покоління УНР. Рукопис зберігався в архіві журналу "Вольное казачество — Вільне козацтво", і належав до періоду 20-30-х рр. Автор, працюючи над науковим дослідженням про національну революцію 1917–1921 рр., не звернув спочатку увагу на цей белетристичний твір, але декілька нових документів (обставини, за яких автор зміг з ними познайомитися, поки не можуть бути розголошені) довели, що він зіткнувся з дивовижною історією, котра навряд чи може бути охарактеризована як белетристика. Єдиною заслугою автора можна вважати обробку документів у напрямі осучаснення їх мови і об'єднання в певній логічній послідовності.
Від автора.

Роман «Басаврюк XX», присвячений подіям ХХ століття, з його виразною гоголівською алюзією є однією з найвдаліших спроб авантюрно-містичного характеру в сучасній українській літературі.
 
Відгуки читачів:
 
31.05.2013 • Svija
Захоплюючий твір. І страшний. Прочитала за день, не відриваючись, а проти ночі тремтіла під ковдрою, хоч розуміла (23-річна дурепа!), що то все вигадки. Особливо мене вразив опис похмурих букових лісів, у яких блукали герої. Самій доводилось у таких бувати - там справді можуть жити упирі:).
10.06.2009 • Willy Schmerz
Прочиталось на одному диханні, сподобалось. Роман не дуже в моєму смаку і недоліків чимало, але позитивних якостей у книги таки більше, ніж негативних. Усе заявлене на місці: все дуже авантюрно і дуже-дуже містично. Подекуди аж занадто містично. Але написано рівно та в правдоподібному антуражі, читати приємно. Якби ж воно ще хоч трохи позитивніше було, щоб не так усе мрачно....
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.