Кшиштоф Бенискєвіч » Czy Bolesław Chrobry dwukrotnie wyprawiał się przeciwko Jarosławowi Mądremu? Interpretacja 65 rozdziału siódmej księgi Kroniki Thietmara (пол.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Czy Bolesław Chrobry dwukrotnie wyprawiał się przeciwko Jarosławowi Mądremu? Interpretacja 65 rozdziału siódmej księgi Kroniki Thietmara (пол.)

Стаття
Написано: 2018 року
Розділ: Історична
Твір додано: 20.06.2021
Твір змінено: 20.06.2021
Завантажити: pdf див. (1.4 МБ)
Опис: Наукові праці Кам’янець-Поділ. нац. ун-
ту ім. Івана Огієнка. Історичні науки. – 2018. – Т. 28. – С. 219-234. – Бібліогр.: 62 назви.


Кшиштоф Бенішкевич. Чи Болеслав Хоробрий двічі ходив у похід проти Ярослава Мудрого? Інтерпретація 65-ого розділу сьомої книги Хроніки Тітма-ра. Стаття присвячена розгляду проблеми, пов’язаної з історіографічною диску-сією довкола гіпотетичної другої виправи польського князя Болеслава Хоробро-го на Русь. Підставою для розбіжності думок науковців став текст хроніки саксонського автора Тітмара Мерзебурзького, який двічі згадує про вторгнення війська польського володаря з метою допомоги Святополку, сину Володимира Ве-ликого, якого раніше було вигнано з Русі. В праці розглядається вірогідність гі-потези О. В. Назаренка, який пише про можливість військової акції Болеслава Хо-роброго проти руського князя Ярослава Володимировича на переломі 1017–1018 ро-ку, яка закінчилася відвоюванням для вигнаного володаря частини території Ту-рівського князівства, яке йому колись належало. Автор звертає увагу на свідчення твору Тітмара, які додатково можуть бути аргументами на користь концепції О. В. Назаренка. Не дивлячись на це, недостатня інформація джерел дає підстави стверджувати, що концепція, яка розглядається в статті, демонструє лише можливу альтернативну версію перебігу подій на Русі в 1017-1018 рр.Ключові слова: Русь, Польща, Болеслав Хоробрий, Яроcлав Мудрий, київський пoхід, польсько-рyські відносини, германсько-рyські відносини, «Хронікa Тітмара».
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.