Марія Ґрація Бартоліні » «Пізнай самого себе». Неоплатонічні джерела в творчості Г.С. Сковороди
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

«Пізнай самого себе». Неоплатонічні джерела в творчості Г.С. Сковороди

Праця
Написано: 2017 року
Розділ: Наукова
Додав: balik2
Твір додано: 18.08.2019
Твір змінено: 17.05.2022
Завантажити: pdf див. (1.4 МБ)
Опис: Бартоліні Марія Ґрація
«Пізнай самого себе». Неоплатонічні джерела в творчості Г.С. Сковороди / Марія Ґрація Бартоліні; переклад з італ. М. Про копович за уч. К. Новікової; наук. ред. перекладу О. Сир цова. — К. : Ака демперіодика, 2017. — 160 с. — (Серія «Skovoroda World Studies / Світові сковородинські студії», ISBN 978-966-02-8200-1).

ISBN 978-966-360-331-5

Марія Ґрація Бартоліні, д-р філол. Міланського ун-ту спростовує стереотипи, насамперед про народний, несистематичний характер рефлексії Г.С. Ско вороди, що продовжують оточувати постать ук раїнського мислителя та його доробок. Виявлено відповідності та текс туальні аналогії з творами патристичних авторів, що дає змогу розглядати ідеї Сковороди у чітких інтерпретаційних рамках: поділ, типовий для східної Церкви, духовного шляху християнина на praxis (бо роть ба вірянина з підступами демонів), gnosis (пізнання «я» та зовнішнього сві ту) та theoria, або споглядання Бога.
Для дослідників історії філософії та студентів гуманітарних факультетів і всіх, хто цікавиться українською культурою ранньомодерного часу.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
Пов'язані автори:
Сковорода Григорій
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.