Наталія Барановська » Пути решения проблем городов, подвергшихся радиоактивному загрязнению после техногенних катастроф (на примере Киева и Фукусимы) (рос.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Пути решения проблем городов, подвергшихся радиоактивному загрязнению после техногенних катастроф (на примере Киева и Фукусимы) (рос.)

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 21.11.2022
Твір змінено: 21.11.2022
Завантажити: pdf див. (2 МБ)
Опис: Місто: історія, культура, суспільство. Е-журнал урбаністичних студій. – Київ, 2017.


У статті на основі вперше введених в обіг архівних матеріалів та інших джерел, показана ситуація, що склалася в м. Києві після аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції у квітні 1986 р. Всупереч офіційній точці зору про те, що місто обійшли радіоактивні викиди із зруйнованого реактора, тут склалася напружена ситуація. В умовах перебування України в складі СРСР дії влади викликали недовіру і невдоволення. Багато в чому схожі процеси відбувались в 2011 р. в м. Фукусіма (Японія) після аварії на АЕС.

Незавершеність процесів боротьби з наслідками аварій на атомних електростанціях в Україні та Японії, можлива ймовірність подібних подій, будь де, роблять багаторічний досвід Києва важливим і для мешканців Фукусіми і для людської спільноти в цілому.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.