Зоя Баран » Маловідомий епізод з історії українсько-угорських відносин (Місія Теофіля Окуневського до Угорщини на початку 1919 року)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Маловідомий епізод з історії українсько-угорських відносин (Місія Теофіля Окуневського до Угорщини на початку 1919 року)

Документ
Написано: 1997 року
Розділ: Історична
Твір додано: 01.07.2013
Твір змінено: 01.07.2013
Завантажити: pdf див. (1 МБ)
Опис: Записки Наукового товариства імені Шевченка. — Том ССХХХIII. Праці Історично-філософської секції. — Львів, 1997. — С. 468-81

Документ був виявлений у Центральному державному історичному архіві України у Львові серед матеріалів, які належали академікові Кирилові Студинському. Звіт надрукований на чотирьох машинописних аркушах з обох боків, засвідчений власним підписом Теофіля Окуневського. Документ є розповіддю Окуневського про його подорож до Будапешта, здійснену за завданням Державного Секретаріату ЗУНР, та враження від неї. Він описує свої зустрічі з представниками різних верств угорського суспільства та подає їх ставлення до спроб галицького уряду силою повернути втрачені землі, а також загалом до питання Української державности. Аналізуючи ситуацію, що склалася, Окуневський приходить до висновку про необхідність встановлення союзницьких відносин між обома державами, котрі могли б принести обидвом сторонам велику користь. Подаються дожаток та примітки до тексту.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.