Зоя Баран » «Ліга для захисту честі» у Львові (з історії регулювання міжособистісних конфліктів у першій третині XX ст.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

«Ліга для захисту честі» у Львові (з історії регулювання міжособистісних конфліктів у першій третині XX ст.)

Стаття
Написано: 2007 року
Розділ: Історична
Твір додано: 01.07.2013
Твір змінено: 01.07.2013
Завантажити: pdf див. (666.7 КБ)
Опис: Львів: місто - суспільство - культура: Збірник наукових праць / За редакцією Олени Аркуші й Мар'яна Мудрого. — Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка, 2007. — Т. 6: Львів - Краків: діалог міст в історичній ретроспективі. — (Вісник Львівського університету. Серія історична. Спеціальний випуск 2007). — С. 491-501

Головною метою створеного у Львові в 1930 р. товариства "Ліга для захисту честі" була протидія дуелям як способу розв'язання міжособистісних конфліктів. Членами Ліги були відомі представники польського аристократичного, наукового й політичного світу Галичини, котрі в такий спосіб прагнули застрахувати себе від ризикованих для життя ситуацій. Діяльність Ліги не розв'язала всіх проблем, пов'язаних із позаправними методами владнання міжособистісних конфліктів. Однак вона зробила цю проблему відкритою для громадської дискусії. У 1930 р. львівська "Ліга для захисту честі" була реорганізована у філію аналогічного загальнопольського товариства з центром у Варшаві.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.