Олексій Бакалець » Скарби монет як джерело вивчення грошового обігу Гетьманщини (1648 – 1781 рр.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Скарби монет як джерело вивчення грошового обігу Гетьманщини (1648 – 1781 рр.)

Праця
Написано: 2012 року
Розділ: Історична
Твір додано: 13.09.2023
Твір змінено: 14.09.2023
Завантажити: pdf див. (8.5 МБ)
Опис: О.А. Бакалець. Скарби монет як джерело вивчення грошового обігу Гетьманщини (1648 – 1781 рр.). – К.: ВД «Стилос», 2012. – 336 с.
ISBN 978-966-193-079-6


У книзі широко представлені й досліджені монетні скарби доби Гетьманщини як історичне джерело для вивчення складних процесів грошового обігу, фінансової політики та економічного розвитку України.

Аналізуються здобутки вітчизняної та закордонної історіографії в галузі української нумізматики, починаючи від часу її становлення у другій половині ХІХ ст. до сьогодення. Визначаються особливості та специфіка наукових підходів, методів і методик тиж учених, які зверталися до проблем вітчизняної нумізматики, сприяли розширенню джерельної бази досліджень.

На великому фактичному матеріалі із 494 скарбів показані можливості нумізматики як історичного джерела для вивчення актуальних питань середньовічної історії. На основі відомостей, отриманих у результаті розгляду скарбових комплексів, визначено питому вагу західноєвропейських та російських монет на українському грошовому ринку, зроблено висновки про загальний економічний розвиток господарства Української козацької держави, фінансову політику гетьманів, орієнтацію зовнішньої торгівлі. Дані монетних скарбів співвідносяться й підтверджуються письмовими джерелами.

Книга адресована викладачам, студентам історичних та економічних факультетів вузів ІІІ–ІV акредитації, працівникам історичних та краєзнавчих музеїв, колекціонерам, усім, хто цікавиться нумізматикою.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.