Олександр Автушенко » Еволюція військового співробітництва України та Польщі
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Еволюція військового співробітництва України та Польщі

Стаття
Написано: 2023 року
Розділ: Історична
Твір додано: 17.08.2023
Твір змінено: 17.08.2023
Завантажити: pdf див. (1.5 МБ)
Опис: ЄВРОПЕЙСЬКІ ІСТОРИЧНІ СТУДІЇ. - 2023. - № 24.

Анотація. У статті досліджується еволюція міждержавних відносин України та Польщі у військовій сфері. Військове співробітництво між країнами розпочалось з підписанням Угоди між Міністерством національної оборони Республіки Польща та Міністерством оборони України у лютому 1993 року. У 1996 році, після підписання спільної декларації Президентами України та Республіки Польща, відносини між державами вийшли на рівень стратегічного партнерства. У 1997 р. була створена спільна українсько-польська військова частина для участі в міжнародних миротворчих і гуманітарних операціях під егідою міжнародних організацій. Зі вступом Польщі в НАТО та ЄС військове співробітництво між країнами посилилось. Україна та Польща проводили спільні військові навчання, що сприяло практичному засвоєнню впроваджуваних в українському війську західних оперативних стандартів, сучасних практик та підходів.

З’ясовано, що між Україною та Польщею регулярно відбувались двосторонні зустрічі на рівні керівного складу оборонних відомств, було підписано ряд угод щодо військово-технічного співробітництва, проводились щорічні стажування та навчання у вищих навчальних закладах Республіки Польща та України.

Доведено, що за останні 30 років польсько-українська співпраця будувалася на взаємовигідних умовах у військовій сфері, відносини з кожним роком поглиблювалися. Це сприяло нарощуванню спроможностей Збройних сил України, підвищенню рівня їх взаємосумісності зі збройними силами держав – членів НАТО. З початком повномасштабної війни Росії проти України військове співробітництво між країнами досягло найвищого рівня розвитку за роки незалежності. Польща як член НАТО та ЄС сприяє налагодженню військового співробітництва України з європейськими структурами. Це співробітництво є прикладом для інших країн в умовах ведення війни України з Російською Федерацією.

Ключові слова: військове співробітництво, військовослужбовці, багатонаціональні навчання, Збройні сили України, Польща, Україна.

 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.