Рубен Арділа-і-Арділа » Нефертіті, цариця Єгипту
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Нефертіті, цариця Єгипту

Повість
Джерело: toloka.hurtom.com
Розділ: Художня
Твір додано: 09.02.2014
Твір змінено: 09.02.2014
Завантажити: djvu (3.9 МБ)
Опис: Художня повість про фараона Ехнатона, який хотів провести у Єгипті релігійну реформу, впровадивши культ єдиного сонячного бога- Атона, та його кохання до Нефертіті, яка стала його дружиною.
Понад тридцять три століття минуло відтоді, як у Стародавньому Єгипті правив незвичайний цар, невгамовний реформатор — фараон-сонцепоклонник Ехнатон (1375—1358 до н. е.). На околиці нинішнього єгипетського міста Ель-Амарни, яке обпалює гарячий вітер пустелі і оживляє вологе дихання божественного Хапі,— так у давнину називали Ніл — до наших днів збереглися руїни єгипетської столиці Ахетатона — «Міста Атонового Обрію».
В двадцятих роках XIX століття, коли ще можна було розрізнити контури окремих вулиць, на яких стояли недовалені часом і кочівниками залишки храмів, майстерень, фараонівського палацу, сюди прийшли археологи. Почалося дослідження руїн Ахетатона, яке, власне, відтоді й не припиняється, хоч систематичні розкопки ведуться там тільки з початку нашого століття.
1907 року в руїнах Ехнатонової столиці почала працювати німецька експедиція, яку очолив відомий учений Людвіг Борхардт. Через п'ять років Борхардт розкопав скульптурну майстерню. Там було чимало статуеток, гіпсових масок, усіляких заготовок, і серед ник — віко скриньки з вирізьбленим на ньому ім'ям власника: «Шанований богом добрим начальник робіт скульптор Тутмос». І потяглись одне за одним відкриття, що збагатили світове мистецтво творами неперехідної вартості й дали змогу вченим глибше та різнобічніше висвітлити діяльність Ехнатона...
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.