Олександр Анісімов » Дослідження київських архітектурних конкурсів 1980-х – передумови «Після Соціалістичного Модернізму»
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Дослідження київських архітектурних конкурсів 1980-х – передумови «Після Соціалістичного Модернізму»

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 05.05.2023
Твір змінено: 05.05.2023
Завантажити: pdf див. (6.2 МБ)
Опис: Місто: історія, культура, суспільство. Е-журнал урбаністичних студій. – Київ, 2022. – №1 (13).


Останнім часом 1980-ті стали дискусійним періодом в історії архітектури та міського планування Східної Європи та пострадянських країн. Розташовані у часових межах Соціалістичного Модернізму, вони водночас є перехідною ланкою до розмаїття політичних та економічних змін 1989–1991 років. І хоча фахівці ставили фундаментальні питання щодо ключових проблем соціалістичного соціально-просторового розвитку й виробляли нове розуміння історії та локальності, будівельна промисловість зазвичай суттєво обмежувала їхній вплив на прийняття остаточних рішень.

Утім, у Києві, як і в більшості великих міст СРСР, очевидною була зміна підходу до ділянок у центрі міста: архітектурні конкурси, дискусії та ітеративний процес проєктування ставали новою нормою для архітекторів та містопланувальників. У статті подано детальний огляд трьох проєктів у масштабі кварталів. Ці проєкти стали переломним моментом між модерністським і постмодерністським підходами до міського планування, представляючи нові контекстуалізовані просторові рішення. Вперше зроблено спробу з’ясувати, якими були довгострокові наслідки таких процесів та які стандарти вони формували. Метою дослідження є досягнути кращого розуміння недавнього минулого задля активізації дискурсу про витоки сучасної забудови Києва та інших міст.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.