Василь Захарченко » Правічний дух мови. Україніссімо
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Правічний дух мови. Україніссімо

Новела
Написано: 2017 року
Розділ: Публіцистика
Твір додано: 03.07.2019
Твір змінено: 03.07.2019
Завантажити: pdf див. (3,8 МБ)
Опис: Це дещо незвичний твір, особливої, рідкісної форми. Це власне записаний голос нашого народу. Робив В. Захарченко цей запис усного мовлення з уст селян із Полтавщини, Черкащини, Київщини, Житомирщини, Донеччини протягом багатьох років і використовував їх у своїх прозових творах, урізноманітнюючи, збагачуючи таким чином їхню мову.
Таких записів у відомого нашого письменника назбиралися тисячі й тисячі. Справжнє багатство! От і виникла думка подати їх книжкою, зі своїми коментарями, які б зацікавили творців сучасної літератури, а також журналістів, перекладачів літератури з іноземних мов, а ще вчителів, учнів, студентів.
Пропоновані записи – це не сухий довідник, не просто збірка, скажемо, афоризмів та ідіом, хоч є в книжці й такі, часто вживані в народі. Поряд з ними широко подані просто зразки питомо українського синтаксису, української лексики, які таять у собі правічний, багатотисячолітній, ще з часів Трипільської культури і Дотрипілля, сам дух української мови, сам згин українського мислення. Читач, розгорнувши цю книжку, доторкнеться душею до джерельної стихії нашої мови, надихається нею.
Віриться, читач майбутньої книжки, цього гімну українській мові перейметься авторською любов’ю, а отже заклики автора досягнуть мети, книжка попрацює активно на збереження і розвиток української мови в наших душах і в цілому в Українській Державі.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.