Борис Тенета » Гармонія й свинушник (вид. 1929)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Гармонія й свинушник (вид. 1929)

Повість
Написано: 1927 року
Джерело: ex.ua
Розділ: Художня
Додав: Sfumato
Твір додано: 05.07.2016
Твір змінено: 05.07.2016
Завантажити: djvu (670,2 КБ) pdf див. (42,4 МБ)
Надрукувати: Замовити цю книгу в паперовому вигляді (довідка)
Опис: У повісті «Гармонія і свинушник» змальовано дві контрастних форми людського буття, яке у повісті виступає провідною екзистенцією. Сам заголовок твору вказує на суперечливий характер світосприйняття автора і тогочасної ситуації у країні.
Головні герої повісті, осмислюючи трагічність свого існування, доходять висновку, що нічого не можуть змінити у цьому складному світі: «Життя - це точка з тисячами ниток у всі боки, таке різноманітне, таке хороше. І досадно було тільки одно, що прожити можна тільки по одній ниточці. Яку не візьми, а все по одній... Ну, чому не можна жити хоч два рази. І почувається великий сум за життям незнаним і недосяжним, чужим життям».
Герої Бориса Тенети потрапляють у класичні екзистенційні ситуації відчуженості, непотрібності. Відтак, домінантним модусом буття у повісті виступає актуальна для екзистенціалізму проблема самотності, що виявляє суперечливий характер буття людини, змушує людину замикатися в собі та своїх переживаннях. Загострені специфікою доби почуття відчуженості й непотрібності стимулюють героїв повісті не просто вміти жити в суспільстві, але й гармонізувати стосунки з іншими людьми, а головне - досягти гармонії власного внутрішнього світу. Катерина (головна героїня) надзвичайно самотня. Її життя - це нерівна боротьба, як «єдиний спосіб існування», своєрідна «війна» із суспільством, що нав’язує їй свої закони й мораль.
---------------------------------------
Примітка. Представлено друге видання повісті окремою книжкою 1929 р. У порівнянні з попереднім виданням 1928 р. автор дещо переробив текст - стилістично і сюжетно. Деякою мірою автор змінив експресіонистичний стиль оповіді у бік реалізму. Окрім того трохи відрізняється сама назва твору.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.