Василь Степаненко
 
 

Василь Степаненко

Український поет, перекладач.
нар. 10.02.1950
Україна
(українець)


Василь Степаненко - поет, перекладач. Народився 10 лютого 1950 року у селі Кожухівка, Васильківського району, Київської області.
Коли йому сповнилося 13 років його перші поетичні розмістила газета «Молодь України» :
«Умивають землю свіжу роси,
Витирають рушником вітрів,
А дівчата заплітають коси
У ранкову пісню солов’їв».
Перша поетична книжка побачила світ, коли йому сповнився тридцять один рік під назвою «Синові сонячно», хоча до того часу він часто друкувався в газетах та журналах: «Дніпро», «Україна» «Літературна Україна» «Молола гвардія». Із 1972 року у журналі «Всесвіт» публікуються його переклади творів видатних грецьких поетів таких, як Янніс Ріцос, Одісеас Елітітіс, Тассос Лівадітіс.
У 1972 році Василь Степаненко учасник з’їзду перекладачів з новогрецької мови, що відбувся в Дульфах. А в 1975 році – учасник VI зїду молодих письменників СРСР в Москві.
Протягом вісімдесятих років у видавництві «Веселка» вийшли у світ повість Галатії Казандзакі «Маленька героїня», «Грецькі народні казки» роман «У Кноському палаці» Нікоса Казандзакіса, а у видавництві «Дніпро» – роман «Гребля» Спіроса Пласковітіса, грецька народна казка «Пів півника».
Василь Степаненко – автор окремих книжик «Земля одна для всіх», «Пори року», «Тридцять солодких і — печальних пісень про кохання» , «Тверді форми», «Міфи і легенди Греції».
У 1998 — відзначений срібною амфорою за перекладацьку діяльність Генеральним секретаріатом грецької діаспори.