Олександр Шама » Концепція «lo stato» Н. Макіавеллі та подолання логократії у сфері державницької думки епохи Середньовіччя
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Концепція «lo stato» Н. Макіавеллі та подолання логократії у сфері державницької думки епохи Середньовіччя

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 18.11.2019
Твір змінено: 18.11.2019
Завантажити: pdf див. (754.2 КБ)
Опис: Україна–Європа–Світ. Міжнародний збірник наукових праць. Серія: Історія, міжнародні відносини. – Вип. 21. – Тернопіль: Видавництво ТНПУ ім. В.Гнатюка, 2018.


Безроздільне багатовікове домінування християнської ідеології у всіх сферах життя середньовічної Європи було підважене виникненням у містах феномену ренесансного гуманізму, що виявлявся як заснована на рецепції античності “модифікація” християнства, характерною рисою якої був відхід від персоналізму убік містицизму, пантеїзму і, в кінцевому рахунку, антропоцентризму, що, в певному розумінні, якщо не ставив людину на місце Бога, то перетворював її на “титана”, вільного від будь-яких соціальних і культурних обмежень. З одного боку, це спонукало небачене в історії розкриття творчих можливостей людини, з іншого – посприяло утвердженню в суспільно-політичній сфері принципів аморалізму і вседозволеності, що дали початок процесам “десакралізації” держави в обох її іпостасях – “теократії” і “політії”. Переломною на цьому шляху стала концепція “lo stato” Н.Макіавеллі, якому вдалось пробитись крізь середньовічну риторику до реальності, показати речі такими, якими вони є, тобто подолати логократію – владу слів, з епохи, що відживала своє.
Пов'язані автори:
Мак'явеллі Нікколо
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.