Олександр Середа » Аджидере (Овідіополь) в османсько-кримських відносинах другої половини XVIII ст. (за османсько-турецькими документами)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Аджидере (Овідіополь) в османсько-кримських відносинах другої половини XVIII ст. (за османсько-турецькими документами)

Документ
Написано: 2013 року
Розділ: Історична
Твір додано: 28.04.2014
Твір змінено: 28.04.2014
Завантажити: pdf див. (1,1 МБ)
Опис: Чорноморська минувшина. Записки Відділу історії козацтва на Півдні України: 3бірник наукових праць / Ред. кол.: Смолій В. А. (гол. кол.), Бачинська О. А. (відп. ред.), Вінцковський Т. С., Гончарук Т. Г. (відп. секр.), Гуржій О. І., Дзиговський О. М., Діанова Н. М., Кульчицький С. В., Кушнір В. Г., Леп’явко С. А., Мисечко А. І., Мулява В. С., Новікова Л. В. (ред. англ. тексту), Полторак В. М., Середа О. Г., Чухліб Т. В., Цисельський Т., Шакул К. Науково-дослідний інститут козацтва Інституту історії України НАН України. – Вип. 8. – Одеса: СПД Бровкін О.В., 2013. – 216 с.

У статті вперше публікуються османсько-турецькі документи Урядового Османського Архіву (Стамбул, Туреччина) з перекладом на українську мову, щодо най-ранньої згадки та подальшого існування селища і пристані/порту Аджидере (тепер Овідіополь). Зокрема представлено виписку з портового журналу/дефтеру 1756 р., в якому міститься інформація про завантаження і відправки торгівельних суден з пристані Аджидере до стамбульської гавані Капан-и дакік в затоці Золотого Рогу. У порівняльному аспекті зазначається кількість збіжжя відвантаженого з порту/пристані Аккерман. Також представлено низку документів 1765 р.
стосовно накопичення зернових в Аджидере і перерозподілу транспортно-
торгівельних потоків на відбудовану хлібну гавань в Ходжабеї. Зокрема наведено низку проблем у господарських відносинах між єдисанцями Очаківської землі і представниками торгівельно-портових кругів. Запропоновано аналіз джерел у аспекті створення управлінських структур Османської імперії і Кримського ханства в Аджидере і Ходжабеї.

Ключові слова: Аджидере, зернове збіжжя, судово-адміністративний округ Аккерман, Османська імперія, Кримське ханство.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.