Улас Самчук » Волинь
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Волинь

Роман
Написано: 1937 року
Розділ: Художня
Твір додано: 26.10.2007
Твір змінено: 01.10.2022
Завантажити: fb2.zip (1.1 МБ) txt див. (3.3 МБ) txt.zip (1003.2 КБ)
Опис: «Волинь» — твiр значною мiрою автобiографiчний. В основу його сюжету покладено факти життя автора та його родини. На чужині, вдалі від рідного краю, прагнучи створити широке епiчне полотно про життя волинського селянства початку XX столiття, письменник змалював понад 450 персонажiв. Вони — люди рiзного вiку, рiзних уподобань, рiзних полiтичних поглядiв, вони — народ. Трилогiя "Волинь" охоплює iсторiю украïнського роду Довбенкiв. Їм визначено долею жити у час великих соцiальних зрушень, боротися за збереження своєï сiм'ï. У другій частині епопії "Волинь" — «Війна і революція» — ми бачимо хутір Матвія Довбенка, розумного, мудрого і виважено господаря, бачимо його родину, в тому числі й сина Володька, що прагне розкрити таємниці буття, захоплюється чарівною красою природи рідного краю, тягнеться до знань, відкриває світ, шукає відповіді на життєві питання… Але побут селян, їхня тяжка щоденна праця тут показані на тлі подій трагічних і героїчних: з одного боку — війни, величезної світової трагедії, з другого боку — відродження, самоусвідомлення, боротьби за долю власного народу.
Автор описує події, які відбувалися на Волині: бої між поляками та більшовиками у 1914–1918 роках, між Центральною Радою та більшовиками у лютому 1918 року, рух українського відродження, терор польської влади у 30-х роках. Дія відбувається у відносно короткому часовому проміжку, та цей час був вирішальним для цілого народу і визначив його минуле і майбутнє.

У файлі - усі три частини роману-епопеї. FB2-файл ретельно вичитаний.
Пов'язані твори:
Рец.: Небуденна повість. Улас Самчук. Волинь. Роман-хроніка у 3-ох частинах. І часть. Львів, зачатий друк 1932, а скінчений в серпні 1934 р. (авт. Олександр Мох) Мис. Рецензія 1934
 
Відгуки читачів:
 
21.09.2020 • vitalis
Дуже важко описати цю трилогію коротко. Мабуть, найточнішим визначенням буде саме «епопея» або «хроніка» подій в одному повіті Волині десь з 1900-х по 1930-ті. Довгий вступ про лиху доленьку селян з великою деталізацією побуту першої книги певною мірою компенсується за рахунок більшої динамічності подій у наступних. Добре передано дух епохи - Перша Світова, національно-визвольні змагання, калейдоскоп влад московитів, українців, комуністів, поляків, Просвіта, кооперація... Гарно змальовані образи героїв роману і незвичайна любовна лінія.
Мова автора дуже розмаїта, що додає твору атмосферності. Але й змушує не забувати заглядати у тлумачний словник.
Роман читається то легко, то важко, але в будь-якому разі довго через його обсяг. Навряд це чтиво для пересічного читача. Щоб отримувати задоволення від читання «Волині» потрібно одночасно любити історію, народознавство та читання давнішої української мови з великими вкрапленнями діалектизмів. Взявся до роману, бо люблю творчість Самчука. Можу сказати, що це не найсильніший твір Самчука, але заслуговує на увагу.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.