Теофіл Рендюк » Етнокультурна спадщина зарубіжних українців
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Етнокультурна спадщина зарубіжних українців

Стаття
Написано: 2019 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 24.05.2020
Твір змінено: 24.05.2020
Завантажити: pdf див. (136.9 КБ)
Опис: Народна творчість та етнологія: №6 / НАНУ, ІМФЕ ім. М.Т.Рильського. – К., 2019.


У статті проаналізовано процес формування, розвитку та збереження етнокультурної спадщини закордонними українцями в різні часи і в різних країнах, де вони наразі проживають, як важливий чинник консолідації українського етносу в світі.

Підкреслено особливості формування етнокультурної спадщини українцями в Канаді та Австралії, де, на відміну від інших держав компактного проживання етнічних українців, присутня конструктивна національна політика, спрямована на суцільну підтримку новоприбулих етносів, зокрема й українців, а не на їхню прискорену асиміляцію.

Зазначено, що українці закордоном заснували численні музеї народної творчості, де зберігаються найцінніші об’єкти національної культурної спадщини. Особливої ваги набувають музеї української культури в різних країнах світу. Так, у жовтні 2017 року в Філадельфії (США) у приміщенні Manor College відкрили новий Український музей. На увагу заслуговують реконструкція українського жіночого одягу від часів Київської Русі (ІХ ст.) до Гетьманщини, (ХVІІІ ст.), що виготовлений Союзом українок Америки (СУА), а також елементи одностроїв української молодіжної організації Америки «Пласт» та «Спілки Української Молоді» (СУМ).

Представлена також унікальна інформація про архівні фонди і центри, де сконцентровані колективні та індивідуальні документи, пов’язані з існуванням і різноманітною діяльністю представників зарубіжних українців у різні часи та в різних країнах світу.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.