Олександр Пагіря » Закарпатські втікачі в СРСР: через табори ГУЛАГу і Бузулук до рідних Карпат. 1939-1949 рр.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Закарпатські втікачі в СРСР: через табори ГУЛАГу і Бузулук до рідних Карпат. 1939-1949 рр.

Документ
Написано: 2011 року
Розділ: Історична
Твір додано: 17.11.2018
Твір змінено: 26.11.2018
Завантажити: djvu (28 МБ)
Опис: Закарпатські втікачі в СРСР: через табори ГУЛАГу і Бузулук до рідних Карпат. 1939-1949 рр. // Архівні документи і матеріали. - Ужгород : Карпати, 2011.-768 с., іл.
ІвВИ 978-966-671-302-8

Масовий нелегальний перехід громадян Карпатської України (Підкарпатської Русі) в СРСР, спровокований наслідками березневої 1939 року окупації краю та втраченою надією на мирну розбудову своєї щойно започаткованої карпато-української державності, залишив в народній пам'яті глибокий і незгладимий слід. Втім, довготривале замовчування правди про табірні поневіряння краян, які під впливом комуно-партійної пропаганди і своєї перебіль¬ шеної уяви про “щасливе життя в країні Рад" наважувались втікати з рідних домівок, відра¬ зу попадаючи на радянській території в табори і тюрми НКВС, як і обмежений доступ широ¬ кому загалу дослідників до архівних документальних масивів, значно ускладнило процес наукового і публічного висвітлення багато в чому трагічних сторінок нашої минувшини. Черговий збірник архівних документів і матеріалів - “Закарпатські втікачі в СРСР: через табори ГУЛАГу і Бузулук до рідних Карпат. 1939-1949 рр.”, що тематично поєднаний з раніше виданим (2008 р.) збірником “Закарпатські втікачі в СРСР. 1939-1941 рр.”, підготовлений редколегією обласної Книги “Реабілітовані історією", покликаний ліквідувати цю прогалину.
До збірника включені документи з фондів державного архіву Закарпатської області (ДАЗО), Галузевого державного архіву СБ України (ГДА СБ України), архіву Управління СБ України в Закарпатській області, більшість яких друкується вперше, а також спогади учасників минулих подій, окремі публікації з періодичних видань і документальних збірників та інші матеріали, що характеризують один з переломних періодів в історії Закарпаття.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.