Ольга Манігда » Село Галицької та Волинської земель (археологічна карта Х–ХІІІ ст.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Село Галицької та Волинської земель (археологічна карта Х–ХІІІ ст.)

Праця
Написано: 2016 року
Розділ: Історична
Твір додано: 24.04.2017
Твір змінено: 03.05.2017
Завантажити: Файли вилучено з бібліотеки на запит власника авторських прав.
Опис: Метою роботи є створення археологічної карти давньоруських поселень, яка відображає динаміку розвитку мікрорегіонів на різних етапах давньоруської доби. Розкриття взаємозв’язку географічних, політичних, господарських факторів, які обумовлювали процес історичного розвитку давнього населення. Побудова на основі створеної карти аналітичних узагальнень щодо соціальних процесів, які відбувалися у давньому суспільстві і знайшли відображення у археологічних джерелах.

Реалізація поставленої мети досягається шляхом вирішення завдань, основними з яких є:
1. Опрацювання та критичний аналіз значного масиву джерел і літератури, що дає можливість підсумувати та осмислити досвід дослідження пам’яток від ХІХ ст. до початку ХХІ ст. Завдяки цьому розкривається історія дослідження та стан вивчення давньоруських пам’яток регіону і накопичення джерельної бази для укладання новітньої археологічної карти.
2. Створення єдиної бази даних для давньоруських поселень, городищ, могильників Галицької та Волинської земель.
3. Висвітлення матеріальної культури неукріплених поселень. Аналіз основних категорій таких, як житла, господарські споруди, кераміка, сільськогосподарський інвентар, залишки металургійного виробництва здійснюється у територіально–хронологічному аспекті.
4. Розгляд типологічних класифікацій поселень за ознаками, що включають топографію, площу і структуру забудови неукріплених поселень. Аналіз здійснюється з урахуванням ландшафтних та топографічних умов.
5. Реконструкція умов виникнення, розвитку, тривалості існування поселенських структур, ареалів традиційного розселення в окремо взятому ландшафтному та історико–соціальному середовищі на кожному з виділених етапів (Х, ХІ, ХІІ, ХІІІ ст.). Процес розселення та динаміка розвитку поселень відображається шляхом аналізу створених карт мікрорегіонів із залученням зв’язків сільських поселень з укріпленими центрами (містами, феодальними замками) та могильниками, як головними елементами системи розселення.
6. Створення низки археологічних карт мікрорегіонів та реєстрів що містять інформацію про кількість, хронологію, різноманітні функції пам’яток тощо.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.