Опис: |
Альфред Розенберґ як свідок на процесі Еріха Коха // Проблеми національно-державної думки. —1948. — Ч.1-2. — Січень-лютий. — С.23-25.
Анотація
Представлений документ, "Альфред Розенберг як свідок на процесі Еріха Коха", є фрагментом, що висвітлює зміни в західній громадській думці щодо СРСР після Другої світової війни та її вплив на сприйняття України. У ньому підкреслюється, що демократичні держави, зокрема США та Англія, почали критично оцінювати результати війни та своє примирення з Росією, усвідомлюючи, що справжній світовий мир можливий лише на засадах свободи, справедливості та рівності всіх націй. Частина тексту також містить свідчення Альфреда Розенберга щодо ролі Еріха Коха в Україні та його зв'язків з Борманом і Гіммлером, а також подальші відомості про долю Бормана, який, за свідченнями Олендорфа, працював на радянський уряд з 1943 року.
Огляд основних думок
Зміна громадської думки Заходу щодо СРСР: Після Другої світової війни демократичні країни, особливо США та Англія, почали критично оцінювати результати війни та своє "примирення з Росією". Ця зміна була зумовлена "твердими досвідами, важкими розчаруваннями" і усвідомленням того, що справжній світовий мир може бути побудований лише на засадах свободи, справедливості та рівності всіх націй.
Заяви провідних політиків: Згадуються заяви американських політиків, таких як республіканський сенатор Р. Тафт, який стверджував: "Ми виграли війну, але програли мир", та демократичний посол Е. Кокс, який назвав примирення з Росією "найстрашнішим гріхом, що був коли-небудь зроблений проти людськості". Президент Трумен також зазначив, що "втрата свободи в якій-небудь країні світу означає втрату свободи теж і для США".
Свідчення Розенберга про Еріха Коха: Альфред Розенберг, виступаючи свідком, стверджував, що головною опорою Еріха Коха в його "нищительній політиці в Україні" були Борман і Гіммлер.
Доля Бормана: У документі також наводяться свідчення Отто Олендорфа (одного з керівників "Reichssicherheitshauptamt"), зроблені на процесі проти "Einsatzgruppe Ost der SS-Verfügungstruppe", про те, що Борман вже з 1943 року працював на радянський уряд. Олендорф був переконаний, що Борман "в хвилині розвалу добровільно" співпрацював із радянськими командувачами. |