Аскольд Лозинський
 
 

Аскольд Лозинський

Президент Світового конгресу українців.
нар. 08.02.1952
Сполучені Штати Америки
(українець)
Аскольд Лозинський — президент Світового конгресу українців (1998–2008). Народився 8 лютого 1952 р. в Нью-Йорку в сім'ї українських емігрантів, які прибули до США в 1951 р, в час третьої політичної хвилі української еміграції. Одружений, має сина і доньку.

Свою роботу з об'єднання світового українства і розпочав ще замолоду, однак добре розумів, що для успішної праці йому необхідна добра освіта. Тож, у 1969 р. Аскольд закінчив гімназію «Реджіс» в Нью-Йорку, а в 1973 р. — коледж «Фордхам» і отримав ступінь бакалавра за спеціальністю класична філософія. В 1976 р. закінчив юридичний факультет університету «Фордхам». Здобув науковий ступінь доктора. В 1977 р. увійшов до складу адвокатури міста Нью-Йорка. Спеціалізацією Лозинського було майнове право, торговельні операції, майно. Він до сьогодні є членом Федеральної адвокатури Південного і Східного Нью-Йорку.

Аскольд Лозинський є членом правління багатьох українсько-американських та світових українських організацій, а також професійних асоціацій США. Проводить активну роботу по об'єднанню світової української спільноти за кордоном. З цією метою не раз зустрічався з президентами США, України, Польщі. Нагороджений орденом України «За заслуги» та відзнаками організацій українців у світі.