Михайло Ковальчук » «На вас покладається обов'язок… підняти та скерувати повстання українського народу…». Невідомі листи С. Петлюри до Ю. Тютюнника (червень – жовтень 1921 р.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

«На вас покладається обов'язок… підняти та скерувати повстання українського народу…». Невідомі листи С. Петлюри до Ю. Тютюнника (червень – жовтень 1921 р.)

Документ
Розділ: Історична
Твір додано: 14.01.2016
Твір змінено: 14.01.2016
Завантажити: pdf див. (134,3 КБ)
Опис: «Військово-історичний альманах» 2006, ч. 2 (13)

Публікація епістолярної спадщини Голови Директорії, Головного отамана військ УНР С.Петлюри – важливий складник вивчення українських національно-визвольних змагань 1917–1921 рр. У Варшаві – в архівній колекції Національної бібліотеки й у фондах Центрального військового архіву – виявлено невідомі листи С.Петлюри за другу половину 1921 р. до начальника Повстансько-партизанського штабу при Головній команді Армії УНР генерала Ю.Тютюнника.

Листи цілковито присвячені справі підготування рейду частин Армії УНР з польських таборів для інтернованих в Україну з метою підняти загальне антибільшовицьке повстання. Зазначимо, що й нині обставини проведення цього рейду, який увійшов в історію під назвою Другого Зимового походу, замало висвітлено в історичній літературі. Зокрема не одне десятиліття точаться суперечки щодо ролі С.Петлюри в підготовці Другого Зимового походу, його відносин з керівником Повстансько-партизанського штабу й організатором походу генералом Ю.Тютюнником тощо. Пропоновані увазі читачів листи С.Петлюри містять чимало нових відомостей з цих питань і кидають світло на деякі малознані аспекти підготовки походу. Документи публікуються вперше.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.