Роман Коваль » Отаман святих і страшних
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Отаман святих і страшних

Праця
Написано: 2000 року
Розділ: Історична
Твір додано: 27.12.2013
Твір змінено: 27.12.2013
Завантажити: djvu (9,3 МБ)
Опис: Про тих, хто керувався почуттям обов'язку перед поневоленою Батьківщиною, про послідовних і незламних, святих і страшних - пропонована Вашій увазі нова книга відомого політичного та громадського діяча, історика і письменника Романа Коваля.
Головною постаттю документальної повісті є один із найдостойніших отаманів доби Визвольних змагань українського народу 1917-20-х років Яків «Орел» Гальчевський. Невловимого месника Поділля, одне ім'я якого викликало у червоних жах і заціпеніння, Головний Отаман Військ УНР Симон Петлюра призначив у 1922 р. керівником повстанчого руху Правобережної України.
Перед читачами постануть також сподвижники отамана - зухвалі й відчайдушні сміливці, які навіки упокоїли десятки червоних командирів, сотні чекістів і сексотів, тисячі зайд у більшовицьких одностроях. Лише випадково вислизнули з пастки українських партизанів кривавий кат Л. Троцький та нікчемний запроданець, командир корпусу так званого Червоного козацтва В. Примаков.
Міцний національний стрижень завжди допомагав отаманові Орлу орієнтуватися, хто є другом, хто - ворогом, а хто - попутником. «На запитання в російській мові відповіддю є стріл», - такою була настанова геніального ватажка українських повстанців, організатора і керівника антикомуністичного підпілля, який безкомпромісно боровся за право українського народу жити на своїй землі.
Книга розрахована на широке коло читачів. Цікавою вона буде і шанувальникам пригодницького жанру. Запевняємо: Вам ще не доводилося читати чогось подібного.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.