Юрій Хорунжий » Садовський садить сад — з Марією і без
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Садовський садить сад — з Марією і без

Роман
Написано: 2005 року
Розділ: Художня
Твір додано: 17.11.2018
Твір змінено: 26.11.2018
Завантажити: djvu (6,2 МБ)
Опис: Хорунжий Ю. М.
Садовський садить сад — з Марією і без. Роман. - К.: Фенікс, 2005 — 392 с.
ISBN 966-651-269-6


2006 року культурний світ відзначає 150-річчя Миколи Садовського. Тому, сподіваюся, викличе зацікавлення читачів вихід у світ мого документального роману «Садовський садить сад — з Марією і без» — про корифея української професійної сцени, засновника і директора першого стаціонарного українського театру в Києві та Ужгороді, видатного майстра — актора і режисера, одного з перших українських кіноартистів, блискучого письменника — мемуариста і перекладача — Миколи Садовського (1856—1933).
Через опрацьовані мною архівні матеріали висвітлено стосунки Садовського з багатьма відомими політичними і культурними діячами, колегами по сцені — чоловіками і жінками, упродовж півстоліття, зокрема, драматичні, із зіркою української сцени Марією Заньковецькою. Читач дізнається про маловідомі, навіть театрознавцям, еміграційний (1920—1926 роки) і останній, після повернення, київський періоди життя і творчості великого мистця і патріота.
Життя мого героя — бурхливе, насичене мистецькими і громадськими звершеннями, починаючи від російсько-турецької війни 1877—78 років, у якій він брав участь та отримав Георгіївського хреста за хоробрість, і як продовження — боротьба за права українського слова і театру в умовах їх заборони з боку російського царату та ідеологічних викривлень у часи більшовизму.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.