Ольга Гайдай » Роль регіональної періодичної преси у висвітленні діяльності родини Харитоненків (на матеріалах 1990–2000 рр.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Роль регіональної періодичної преси у висвітленні діяльності родини Харитоненків (на матеріалах 1990–2000 рр.)

Стаття
Розділ: Історична
Твір додано: 10.09.2017
Твір змінено: 10.09.2017
Завантажити: pdf див. (932,8 КБ)
Опис: Історичний архів. Наукові студії: Збірник наукових праць. – Миколаїв: Видавництво ЧДУ ім. Петра Могили, 2016. – Вип. 16.


Періодична преса, зокрема газетна періодика, є важливою групою історичних джерел для дослідження історії династії Харитоненків. Автор у статті розглядає роль регіональної періодичної преси у висвітленні діяльності родини Харитоненків у контексті соціально-економічних процесів, що проходили в Російській імперії в кінці ХІХ – на початку ХХ століття на матеріалах Сумської преси 1990–2000 рр.

Роль та діяльність династії підприємців цукрозаводчиків Харитоненків потребує всебічного вивчення. Подолавши шлях від селян слободи Нижньої Сироватки, Сумського повіту, Харківської губернії, до найзаможнішого та впливового роду цукрозаводчиків, Харитоненки, завдяки наполегливій праці перетворили провінційне місто Суми на провідний центр цукрово-рафінадної галузі Харківщини. Саме тому ця тема на сторінках регіональної Сумської преси набуває особливої актуальності в контексті соціально-економічних процесів, що проходили в Російській імперії в кінці ХІХ – на початку ХХ століття.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.