Ярослав Федорук » Віленський договір 1656 року: Східноєвропейська криза і Україна у середині XVII століття
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Віленський договір 1656 року: Східноєвропейська криза і Україна у середині XVII століття

Праця
Написано: 2011 року
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 01.02.2016
Твір змінено: 06.02.2016
Завантажити: pdf див. (26,4 МБ)
Надрукувати: Замовити цю книгу в паперовому вигляді (довідка)
Опис: Федорук Я.О.
Віленський договір 1656 року: Східноєвропейська криза і Україна у середині XVII століття. – К.: Видавничий дім «Києво-Мо ги лян ська академія», 2011. – 623 с. + 80 с. іл.

ISBN 978-966-518-559-8

У монографії досліджується підготовка і проведення переговорів між Росією та Річчю Посполитою за посередництвом Австрії, що відбувалися у с. Немежі під Вільном від 22 серпня до 3 листопада 1656 р. Детально аналі зується міжнародна політика й європейська дипломатія середини XVII ст. Особливу увагу звернено на заходи багатьох країн, які намагалися виступити посередниками для прими рення Речі Посполитої зі Швецією у 1655–1656 рр. Це мало стати альтернативою польсько-російських переговорів.
На основі російських, польсько-литовських та австрійських звітів і щоденників учасників перемовин, а також їхнього листування простежується, як розвивалися події під час укладення Віленського договору. Визначаються головні тематичні сюжети, довкола яких під Вільном точилися гострі дискусії, а саме: умови союзу проти Швеції, нові кордони між Московською державою і Річчю Посполитою, обрання російського царя на Польсько-Литовське королівство, проблеми релігії та ін. Окремий розділ присвячено українському питанню на Віленській комісії і ставленню Богдана Хмельницького до укладення договору.
Для науковців, викладачів історії, вчителів, студентів і всіх, хто цікавиться історичним минулим.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.