Довідка » Автоматизація додавання гіперпосилань до книги у форматі EPUB
додати сторінку до вибраного 

 

Автоматизація додавання гіперпосилань до книги у форматі EPUB

 

 


 
Утиліта значно полегшує і прискорює додавання посилань на примітки або список літератури. Коли користувач клацає на кнопці "Створити номер", утиліта генерує черговий номер і записує в буфер обміну дескриптор анкера гіперпосилання. Користувачеві залишається тільки встановити курсор в потрібне місце коду XHTML і натиснути клавіші <Ctrl+V>.
 
Утиліта написана мовою Java, завдяки чому з нею можна працювати в будь-якій операційній системі, включаючи Linux, Mac і Windows. Треба лише встановити віртуальну машину Java версії не нижче jre7. Зкопіюйте файл утиліти EPUB_Links_Adding.jar на диск компьютера. Двічі клацніть на файлі, щоб запустити утиліту. Утиліта буде корисною при роботі з будь-яким редактором EPUB, включаючи Sigil.
 
Інтерфейс утиліти дуже простий і складається з текстового поля і двох кнопок. Кнопка "Назад" призначена для зменшення номера на 1, якщо сталась помилка. В полі записано текст анкера. При клаці на кнопці "Створити номер" автоматично виконуються три наступні операції:
  1. Номер збільшується на 1.
  2. Знаки питання замінюються черговим номером посилання.
  3. Текст, відображений в полі, записується в буфер обміну.

 

Знімок програми:

 

Шаблон посилання можна побачити в книзі Бальзака «Пошуки абсолюту».
При запуску утиліти в текстовому поля відображається наступний рядок:
<a class="note" href="../Text/s1.xhtml#idnoteref?" id="idnote?">?.</a>&nbsp;
Він пристосований для генерації анкерів приміток в кінці книги. Зкоригуйте його таким чином, щоб він підходив для вашої книги й типу посилання. Зверніть увагу на те, що примітка містить зворотнє посилання, щоб читачеві було легше повернутись до тексту книги. Фрагмент ..//Text/s1.xhtml - це вкладений файл книги, в якому знаходиться посилання. Якщо примітка і посилання на неї знаходяться в одному файлі, цей фрагмент не потрібний, видаліть його.
Для генерації анкерів посилань на примітки зкоригуйте вміст текстового поля наступним чином:

<a class="noteref" href="#idnote?" id="idnoteref?">?</a>

В даному шаблоні використовується наступна нотація:
idnoteref - ідентифікатор анкера посилання на примітку;
idnote - ідентифікатор анкера примітки.

В кінець ідентифікатора додається номер посилання. Цей же номер автоматично вставляється утилітою в тіло анкера. Для зручності користування утилітою EPUB_Links_Adding.jar її вікно завжди відображається на першому плані, але не в модальному режимі. Це дозволяє відкрити його поруч з вікном Sigil і клацати почергово в одному й другому. Коли вікно утиліти заважає, його можна згорнути.
 
Враховуйте, що в операційній системі Win7 (можливо, і в інших Windows) маршрут каталога, в якому знаходиться утиліта EPUB_Links_Adding.jar, не повинен мати кирилічних символів, інакше віртуальна машина Java не запустить програму. Це дефект локалізованої операційної системи, а не утиліти.

Завантажити утиліту (розпакуйте ZIP перед використанням).

14.03.2012, aetes