Андрій Зубко » Вагові системи давніх цивілізацій Кореї та Японії
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Вагові системи давніх цивілізацій Кореї та Японії

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 15.09.2022
Твір змінено: 15.09.2022
Завантажити: pdf див. (177 КБ)
Опис: Етнічна історія народів Європи: Збірник наукових праць. Випуск 67. – К., 2022.


Давні цивілізації Центральної Азії і Далекого Сходу виникли в результаті довгого розвитку суспільних відносин, матеріальної і духовної культури населення цього величезного регіону Землі. В Центральній Азії економічний розвиток йшов на підставі скотарського, а на Далекому Сході – землеробського типів господарства. Постійний зріст виробництва і торгового обміну йшов одночасно з процесом державотворення, який продовжувався протягом тисячоліть. В перших протодержавних об’єднаннях даного регіону були створені уніфіковані міри довжини, ваги і обсягу, без використання яких був неможливий успішний розвиток економіки. Потреби торгівлі зумовили появу грошових одиниць, здавна тісно пов’язаних з мірами ваги. Поступово в кожній державі були затверджені єдині системи грошово-вагових мір.

Давно відомо, що розвиток виробництва і торгівлі, соціальних процесів, державного будівництва відбувається саме в тих регіонах, де співіснують декілька типів господарства. Вид господарства визначається природними умовами. На Далекому Сході є декілька природних зон. Перша – зона лісів Сибіру і Примор’я, де населення займалося мисливством і лісовими промислами. Друга – зона степів і пустель Маньчжурії, Монголії, плоскогір’я Тибету, придатні для заняття скотарством. Третя – зона долини рік Хуанхе і Янцзи, де отримало розвиток поливне землеробство і китайці вперше в світі почали культивувати рис. Четверта – зона узбережжя Жовтого моря, береги Кореї, Японські острови, де населення займалося морськими промислами і торгівлею. У взаємодії і взаємодоповненні всіх цих форм господарства виникли цивілізації Далекого Сходу.

На Далекому Сході за географічним розташуванням Корейський півострів порівнюють з Італією, Японські острови – з Англією та Ірландією. Саме на берегах судноплавних рік, узбережжі Жовтого моря, Корейському півострові, Японських островах протягом тисячоліть найбільш інтенсивно йшов розвиток виробництва, внутрішньої і зовнішньої торгівлі, і в новий час був проведений промисловий переворот.

У даному дослідженні демонструється розвиток і взаємовплив вагових систем давніх цивілізацій Центральної Азії і Далекого Сходу в процесі міжнародної торгівлі. Визначаються норми ваги, співвідношення їх між собою і з грошовими номіналами в кожній окремій країні.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.