Олександр Златін » Ukrainian-romanian relations at the background of Russia's revisionist policy (англ.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Ukrainian-romanian relations at the background of Russia's revisionist policy (англ.)

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 08.09.2019
Твір змінено: 09.09.2019
Завантажити: pdf див. (358.3 КБ)
Опис: Міжнародні зв’язки України: наукові пошуки і знахідки. – Вип. 26: Міжвідомчий збірник наукових праць. – К.: Інститут історії України НАН України, 2017.


Стаття присвячена дослідженню відносин між Україною й Румунією в пост-комуністичний період. Здійснюється аналіз еволюції цих взаємин у контексті агресії Росії проти України.

Подається узагальнюючий огляд двосторонніх відносин між сусідніми країнами починаючи з розпаду СРСР і відновлення незалежності України в 1991 році з акцентом на широкому спектрі проблемних питань.

У статті висвітлюються контроверсійні взаємини між Києвом та Бухарестом з історичного та соціокультурного поглядів.

Іншим важливим питанням, що аналізується, є незаконна окупація Криму Росією та її агресія проти України, внаслідок якої не лише порушено баланс сил у регіонах Чорного, Середземного морів і Близького Сходу, а й зросла загроза національній безпеці Румунії. По суті, маючи Росію своїм прямим морським сусідом, Румунія не може впоратись із цією загрозою самотужки.

Більше того, дослідження показує, що агресія Росії проти України призвела до зближення між Україною й Румунією починаючи з 2014 року. Румунія засудила агресію Кремля й стала одним із адвокатів України в міжнародних організаціях, зокрема в ЄС, НАТО та ООН.

Також слід відзначити, що зустрічі на найвищому рівні між Києвом і Бухарестом розкривають новий етап двосторонніх відносин на основі підходу «безпека насамперед».
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.