Руслан Зінченко
 
 

Руслан Зінченко

нар. 17.10.1968
Україна
(українець)


Зінченко Руслан Валерійович (псевдонім Ратибор Галицький) народився  17 жовтня 1968 року в м. Червонограді Львівської області, де й проживаю по теперішній час.
Читати навчився з п’яти років, завдячуючи старшій сестрі та батькам, котрі прищепили мені любов до книг. Найбільше подобалась та подобається  фантастична література, котра спонукає людину до мрій й водночас розширює горизонти пізнання світу, окреслюючи вірогідні напрями розвитку людства.
Попри величезну кількість прочитаної фантастики різних авторів, з дитинства вразили твори Володимира Владка: «Аргонавти Всесвіту» та «Сивий капітан», - трохи наївні у науковому плані але, напевно, вони й виявилися тим фундаментом, на котрому сформувалася моя любов до фантастики.
В 2009 році захопився творами російського письменника-фантаста Андрія Лівадного, котрий пише бойову та пригодницьку наукову фантастику, збудувавши в уяві свій власний Всесвіт у циклі «Історія Галактики», який охоплює розвиток людства протягом 2 тисячі років.
Зв’язавшись із Андрієм Лівадним, я отримав від нього дозвіл на переклад його творів на українську мову.
Коли переклав 12 повістей та оповідань й розмістивши на сайтах «Аргонавти Всесвіту» та «Чтиво», у 2010 році відчув нестримне бажання спробувати себе на цій стезі.
Тим паче, що на противагу, росіянам, україномовної бойової та наукової фантастики, котра б окреслювала космічний розвиток України, як самодостатньої держави в сім’ї європейських держав, була б на рівні в колонізації космічного простору, на жаль, немає.
«На початку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово (Ів. 1:1)».
Будь-яке слово: негативне, позитивне, має здатність матеріалізуватись, формуючи навколишню реальність, сьогодення та майбуття.
Мною було прийнято рішення: малювати наше з Вами майбутнє веселковими фарбами на противагу російському фантасмагоричному баченню світу, котрий змальовує майбутнє України у руїні або - колонією Російської імперії.
У цьому майбутті нас також очікує багато випробувань, негараздів, горя, у космічному просторі гинуть люди через непомірний апетит північного сусіда. Твори написані у 2010-2011рр., тому навіть у найжахливіших видіннях - я не передбачив справжньої російсько-української війни 2014 року, але Україна у цих творах разом з європейськими колегами успішно колонізує космічний простір, відбиваючи у космосі та на Землі атаки знавіснілого агресора.
Запрошую тебе, шановний читачу, у мій світ фантастичного циклу: «Україна – ера космічних воєн», в котрий я вклав частину душі, вірячи, що ми – українці, заслужили мати таку прекрасну, рідну, незалежну, єдину у всьому Всесвіті батьківщину – Україну.