Павло Жолтовський » Художнє життя на Україні в XVI-XVIII ст.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Художнє життя на Україні в XVI-XVIII ст.

Праця
Написано: 1983 року
Джерело: hurtom.com
Розділ: Наукова
Додав: vovaniko
Твір додано: 31.03.2012
Твір змінено: 31.03.2012
Завантажити: djvu (13.3 МБ) pdf див. (46.3 МБ)
Опис: Важливе значення для пізнання духовної атмосфери, в якій розвивалося українське мистецтво, має вивчення еволюції естетичної думки на Україні в такі складні для становлення та розвитку культури українського народу часи, якими були XVII і XVIII ст. Зміст цього процесу полягав у поступовому відмиранні середньовічних естетичних понять, народженні нового світосприйняття з його реалістичними тенденціями.
Істотне місце в практичному осмисленні естетичних філософських та етичних понять посідає емблематично-символічна образотворчість, яка є наочним виявом не лише естетичної свідомості, а й усього комплексу духовної культури епохи. Тут широко використовувалась міфологія, література та мистецтво античного світу, образи християнського середньовіччя, фольклорні мотиви.
Літературні джерела та архівні матеріали дають можливість досить виразно охарактеризувати місце та значення художників в тогочасному суспільстві, а також простежити, як уже в кінці XVI ст. розширюється коло художників-традиціоналістів за рахунок художників-міщан, які відіграли значну роль у зближенні мистецтва з життям, у процесі його секуляризації. У документах знаходимо цікаві відомості про матеріальні умови життя художників, про оплату їх праці, розподіл функцій між окремими виконавцями художніх творів. Як приклади в роботі наводяться витяги з контрактів між малярами та їх замовниками. XVII ст. на Україні було перехідним періодом від навчання малюванню шляхом учеництва в монастирських художників та цехових майстрів до виникнення художніх шкіл. Перша «малярня» зі своєю системою художнього навчання з’явилася в Києво-Печерській лаврі. В цей час малювання як предмет входить до програми навчання в Київській академії та в Харківському колегіумі.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.