Назар Заторський » «Послання Мисаїла» за Смоленським списком
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

«Послання Мисаїла» за Смоленським списком

Документ
Написано: 2013 року
Розділ: Історична
Твір додано: 27.09.2014
Твір змінено: 16.01.2015
Завантажити: pdf див. (587.5 КБ)
Опис: Випуск 18. — Том 21. — Київ, 2013. — 852 с. (Археографічна комісія, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України).

У статті розглянуто долю тексту, видання якого митрополитом Іпатієм Потієм у 1605 р. поклало початок у тому числі й українській археографії – “Послання Мисаїла папі Сиксту IV”, укладеного в 1476 р. Підозрам, що це підробка унійної сторони, які були висловлені відразу після публікації та витали над посланням понад триста років, поклало край віднайдення у 1970-х – 1980-х рр. двох списків першої половини ХVІ ст. Дана публікація присвячена старшому та повнішому з них, який знаходиться у збірнику СОКМ 9907 Смоленського державного музею-заповідника. Окрім дипломатично-критичного відтворення тексту грамоти, автор аналізує деякі характерні для цього списку лінгвістичні особливості, виявляючи багато ознак другого південнослов’янського впливу, якими рясніє даний список у порівнянні з текстом послання, виданим у 1605 р. Також Смоленський список, у порівнянні з виданням Потія та Синодальним списком, вирізняється численними вкрапленнями народної мови, найцікавіші з яких також наведено у вступній статті.

Ключові слова: “Послання Мисаїла”, Смоленський список, збірник СОКМ 9907, Іпатій Потій, другий південнослов’янський вплив.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.