Євстахій Загачевський » Cпогади фронтовика. Одісея сірого «коляборанта»
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Cпогади фронтовика. Одісея сірого «коляборанта»

Спогади
Написано: 1952 року
Розділ: Історична
Твір додано: 31.05.2011
Твір змінено: 31.05.2011
Завантажити: fb2.zip (282.1 КБ)
Опис: Заголовок цієї книги дуже добре відображає її зміст — це дійсно фронтові спогади без прикрас. Тяжкі спогади. Автор книги Євстахій Загачевський два з половиною роки, перед переходм до 14–ї дивізії Військ СС «Галичина», постійно знаходився на Східному фронті, на передовій, у складі 3-ї дивізії СС «Тотенкопф».
Тяжкі фронтові будні й військовий побут, безперервні бої, поранення, смерть бойових друзів, — все це яскраво вималювано у правдивих свідченнях очевидця й учасника подій трагічної епохи Другої світової війни.
Автор відбув справжню фронтову одіссею, на це вказують вже самі заголовки розділів: «У лісах під Невелем», «Великі Луки», «Десять днів під Єльнею», «Ярцево». Декілька разів був поранений у боях.
Щойно розпочалося активне формування дивізії Військ СС «Галичина», він попросив про переведення туди. Але це відбулося не так швидко, як хотілося: лише в другій половині 1944 року, а саме, під час переформування дивізії після Брідської катастрофи. Як фронтовий ветеран, Загачевський невдовзі був відряджений на 3–місячне сержантське навчання.
Разом з Дивізією «Галичина» автор відбув другу частину фронтової одіссеї: боротьба з партизанами в Словакії та в Словенії, останні важкі бої в Австрії з Червоною армією, передкапітуляційний відступ з фронту на захід і, нарешті, «Три повних роки неволі» (1945–48) в английському полоні.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.