Ярослав Яріш » Судний день
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Судний день

Роман
Написано: 2014 року
Розділ: Історична
Твір додано: 21.07.2018
Твір змінено: 21.07.2018
Завантажити: fb2.zip (417.2 КБ)
Опис: «Гомоніла Україна, довго гомоніла, довго, довго кров степами текла-червоніла»…Зі шкільної парти ми пам’ятаємо, як Шевченко у своїй безсмертній поемі «Гайдамаки» «скликав» у Холодний Яр відважне гайдамацтво, а ми з хвилюванням слідкували за долями Гонти, Залізняка і Яреми Галайди. Та чи було все саме так, як описував Великий Кобзар? Як зараз нам ставитися до кривавих подій Коліївщини? Що це було: стихійне повстання українського селянства, спланована війна за відновлення незалежності Української Держави чи «багатоходівка» Російської імперії? На це питання дає відповідь роман Ярослава Яріша «Судний день». Його сюжет заводить нас у жорстоке ХVІІІ століття, де поміж темних пущ Холодного Яру та глибоких байраків запорозького степу кувалися свячені ножі, у той час як у замках і палацах жирувало знавісніле від безкарності панство. Ось-ось «заспівають треті півні», впаде іскра у порох і велике пожарище затопить всю Україну, спом’янувши горді часи Хмельницького і Палія. Усе ніби й просто… Але була ще й третя сила…
 
Відгуки читачів:
 
15.02.2021 • vitalis
Досить важко виставити цьому роману однозначну оцінку і дати (або не дати) рекомендацію. Дуже потужне історичне тло. Було сподівання прочитати щось наближене по потужності до роману "Із сьомого дна", але очевидно, що "Судний день" дуже далекий від нього. Мабуть, не вистачило ідей співавторки.
Найточніша характеристика цього роману, яка крутиться у мене в голові, - це яскравий представник козацької героїчної прози з акцентом на релігійній складовій козацького повстання, на зразок "Тараса Бульби", але з певною суб'єктністю козаків і з протиставленням московитам. Сучасності роману додають ще елементи еротики. В іншому так і хочеться сказати - радянсько-козацька проза. Навіть деякі поняття залишилися "ідеологічно правильними", як то "карта півдня росії" на позначення українських земель. Персонажів багато, але вони переважно чорно-білі - герої або негідники. Усі персонажі прісні, важко в них не заплутатися.
Читалося без вогника, тому рекомендувати його не буду. Втрачений час.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.