Ярослав Яріш » Сповідь з того світу
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Сповідь з того світу

Роман
Написано: 2015 року
Розділ: Історична
Твір додано: 21.07.2018
Твір змінено: 21.07.2018
Завантажити: fb2.zip (431.8 КБ)
Опис: Хто насмілиться кинути виклик Долі? Хто заставить Коло Історії крутитися в інший бік? Хто здатен перескочити безмежну прірву відчаю, страху й зневіри, піднятися вище за саму Смерть і своєю любов’ю розігнати темряву?! Невже вона, тендітна молода жінка, в котрої щойно забрали найдорожче? Її Іван гине під час подій на Майдані – Марія ж не може змиритися зі смертю коханого чоловіка. І ось жереб кинуто: Доля заводить жінку в дохристиянські часи, вимірявши дистанцію у 13 століть. Галасливим вертепом пробігають покоління, змінюються епохи… Авари, хрестоносці, монголи, яничари, НКВС… А Марія все мандрує і мандрує: щойно перетнувши фінальну лінію, знову опиняється на старті. Це і є відповіддю всесильної Долі на її виклик, адже Кола Історії не розірвати: як гинули Іванові прадіди, так і він мусить віддати своє життя за рідну землю…
 
Відгуки читачів:
 
12.03.2020 • vitalis
Дуже динамічний роман з багатим сюжетом на тлі зрізів ключових історичних відтинків різних епох з дією в одній географічній місцевості. Якоюсь мірою, роман сам є художньо обрамленою історією Городка (Львівська обл.), до якої майстерно допасовані персонажі роману. Як завжди, в сюжет цікаво вписані неземні персонажі, хоча в багатьох випадках є прогалини логіки в їхніх діях. За виключенням окремих прикрих моментів нелогічності, книжка захоплює і затягує. В тому числі гарною авторською мовою та цікавою конструкцією оповіді.
Думаю, роман має припасти до душі як любителям історичної прози, так і тим, хто цікавиться творами з подвійним дном - з елементами роздумів про вічне (добро і зло).
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.