Василь Яблонський » Міжеміграційний рік: Директорія та уряд УНР у 1920 році
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Міжеміграційний рік: Директорія та уряд УНР у 1920 році

Стаття
Написано: 2017 року
Розділ: Історична
Твір додано: 05.04.2019
Твір змінено: 05.04.2019
Завантажити: pdf див. (258.4 КБ)
Опис: Іван Огієнко і сучасна наука та освіта. Науковий збірник. Серія: Історична. – Кам’янець-Подільський: Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2018. – Вип. ХIV.


У статті розглядаються зусилля урядових чинників спрямовані на збереження УНР та підготовча діяльність щодо вимушеної еміграції з території України. Важливим у цьому контексті була трансформація Директорії УНР із колективного органу в одноосібний з одночасним підсиленням ролі Ради народних міністрів. Кінець 1919 р. – перша половина 1920 р. – період коли вище керівництво держави перебувало в еміграції у Польщі, готуючи ґрунт для визвольного наступу проти більшовицької окупації України. На територіях контрольованих польськими союзниками, перебував «уряд Головноуповноваженого УНР», який репрезентував українську владу та через «Експедицію Заготовок Державних Паперів» займався видруком українських грошей.

Голова Директорії зосередив у своїх руках велику повноту влади, що дозволяло говорити про певні диктаторські повноваження. Однак сильні демократичні настрої в політичному середовищі УНР завжди прагнули до встановлення республіканської форми правління. Підтвердженням цьому може бути діяльність конституційних комісій влітку–восени 1920 р. та скликання у 1921 р. вже на еміграції Ради республіки як екзильного передпарламенту.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.