Віра Ворскло
 
 

Віра Ворскло

(Юлія Трирог)
нар. 05.02.1926
Україна
(українка)


Ворскло Віра (Юлія Трирог) народилась 5 лютого 1926 р. в Києві. Дитячі роки провела на Полтавщині, Кубані та Кавказі. Наприкінці Другої світової війни виїхала з батьками до Перемишля, де здобула середню освіту. Звідти у 1951 р. разом з батьками емігрувала до Канади. Освіту здобула у Кооперативному коледжі в Англії та Торонтському університеті в Канаді. У 1960 р. закінчила Асекураційний (страховий) інститут в Нью-Йорку. Багато років працювала канцеляристкою.
Перший вірш В. Ворскло "Для тебе, Вкраїно, ця пісня моя" з'явився в "Новому Шляху" в 1951 р. Її вірші друкувались у журналі "Київ" у Філадельфії та інших періодичних виданнях діаспори. Перша її збірка "Листи без адреси" (Торонто, 1967) мала успіх і дістала високу оцінку критиків. "Вона засвідчила самобутній талант Віри Ворскло, органічно пов'язаний з народними традиціями народу, його культурою" [Українські письменники діаспори: Матеріали до біобібліогр. слов. Ч. І (А-К) / Відп. ред. В. Кононенко. – К., 2006. – 196 с.].
Друга збірка – "Лада" – вийшла в Едмонтоні у 1977 р., і містить вірші на різноманітні теми. У центрі – здогади та гіпотези авторки щодо походження слів. Яр Славутич вважає В. Ворскло найбільш талановитою українською поеткою в Канаді. Поетеса працює і в жанрі художнього нарису ("Так народилась пісня", "Цвіт акації"), літературної критики, рецензує нові видання на літературно-мистецькі теми, перекладає.