Владислав Верстюк » Українська революція 1917–1921 pp. на сторінках «Енциклопедії українознавства»
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Українська революція 1917–1921 pp. на сторінках «Енциклопедії українознавства»

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 18.05.2022
Твір змінено: 18.05.2022
Завантажити: pdf див. (486.2 КБ)
Опис: Проблеми вивчення історії Української революції 1917–1921 років: Збірник наукових статей. – Вип. 15. – К.: Інститут історії України НАН України, 2021.


Енциклопедії – один з найпопулярніших жанрів науково-пізнавальної, довідкової літератури. В статті йдеться про одне з таких видань – «Енциклопедію українознавства», створену українськими політичними емігрантами після Другої світової війни. Автор статті розглядає як в «ЕУ», яка має загальний характер, відобразилися події Української революції 1917–1921 років. Вивчено загальну та словникову частини енциклопедії, в результаті виявлено широку і детальну картину революційних подій, в центрі якої знаходяться процеси та події творення української державності, складання державних інституцій, політична, дипломатична і військова боротьба за їх захист. Важливу змістовну частину «ЕУ» складають персоналії революційної доби. Проведений аналіз доводить, що енциклопедія приділяє значну увагу тим позитивним зрушенням, які відбулися в українському суспільстві протягом революції та дали новий поштовх до формування модерної української нації, а разом з тим не обходить відповіді на причини поразки революції, які мали як внутрішні, так і зовнішні ознаки, насамперед – російську збройну інтервенцію та окупацію України.

Автор статті приходить до висновку, що сучасна концепція Української революції має дуже багато спільного із твердженнями та ідеями запропонованими в «ЕУ», фактично базується на них.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.