Іван Вазов » Райдуга: репертуарний збірник (збірка)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Райдуга: репертуарний збірник (збірка)

П'єса
Джерело: chtyvo.org.ua (djvu)
Розділ: Художня
Твір додано: 30.06.2014
Твір змінено: 30.06.2014
Завантажити: djvu (3.4 МБ)
Опис: Збірник укладено із класичних п’єс драматургів країн соціалістичної співдружності.

Кожна національна драматургія при усіх спільних мистецьких рисах має свою художню специфіку, де з найбільшою силою проявляється характер народу, національні особливості сприйняття явищ дійсності. І треба вже майстерності і таланту автора, щоб через порушувані ним проблеми і питання пробуджувати величні почуття, сприяти взаєморозумінню та дружбі, обстоювати гуманізм.
Про устремління драматургів-класиків нинішніх країн соціалістичної співдружності до утвердження доброти, чесності, благородства та порядності — цих вічних і нетлінних рушійних сил на шляху поступу людства — свідчать вперше перекладені на українську мову п’єси болгарина Івана Базова «Службогонці» (що в неточному перекладі означає «кар’єристи») (1900), чеха Франтішека Ксавера Шальди «Дитина» (1922), німця Альфреда Матуше «Пісня моєї дороги» (1956), угорця Ференца Мольнара «Раз, два, три» (1928), серба Иована Стерії Поповича «Белград у давнину й тепер» (1849).
Зображені в них характери, колізії, людські чесноти та вади і зараз злободенні, через що згадані п’єси і досі не сходять зі сцен національних театрів. Ми впевнені, що п’єси викличуть жвавий інтерес у режисерів та учасників самодіяльних драматичних колективів і знайомство з ними буде радісним для українського глядача.

Райдуга: Репертуар. зб. — К.: Мистецтво, 1989. — (Б-чка худож. самодіяльності). № 10 / Упоряд. Л.І. Барабан. — 224 с.
ISBN 5—7715—0187—5
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.