Дарія Цвєк » До святкового столу (вид. 1976)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

До святкового столу (вид. 1976)

Посібник
Написано: 1973 року
Джерело: chtyvo.org.ua (djvu)
Розділ: Навчальна
Твір додано: 25.06.2014
Твір змінено: 22.03.2022
Завантажити: djvu (10.4 МБ)
Опис: Хліб і сіль на вишиваному рушнику... Так вітаємо ми всіх, хто приходить до нас з добром. І це — своєрідний символ щирості і гостинності нашого народу. З давніх-давен у нас склалася добра традиція садовити гостя на найпочесніше місце, частувати найкращими стравами — всім, чим хата багата.
Ця добра традиція живе і понині. В наші дні, коли невпізнанно змінилися умови життя трудового народу, зріс добробут людей, коли в кожному домі є хліб і до хліба, жодне свято — чи то громадське, чи то сімейне — не обходиться без гостей. Кожне прийняття гостей викликає у домі піднесений настрій, небуденні радощі й чимало приємних турбот. Найбільше їх у господині: адже вона повинна подумати і про заготівлю продуктів, і про приготування смачних страв, і про те, як розважити гостей. Хочеться, щоб ця книжка стала добрим порадником і помічником господині. Вона знайде тут відповіді на найрізноманітніші питання: як краще прийняти гостей, сервірувати стіл відповідно до того чи іншого торжества, які страви і напої подати тощо.
Різні святкові меню, які ми лропонуємо, містять рецепти закусок, перших і других страв, солодкого печива, десертів, напоїв. Виберіть з них ті, які вам найбільше сподобаються.
У весільному меню ми даємо варіанти особливо урочистих обідів і вечер відповідно до пори року. Ви можете скористатися ними і при готуванні святкового столу з нагоди золотого чи срібного весілля або іншої знаменної події. В меню на зорини ви знайдете зразки менш пишних обідів, а також закусочно-солодкого столу. Вони стануть вам у пригоді і при відзначенні дня народження та інших прийняттях гостей. У весільного меню рецепти розраховано на 20 осіб, у меню на зорини — на 12, у всіх інших — на 5—6 осіб.
...Затишок у квартирі, святковий стіл, смачні страви, а головне — якнайбільше доброго настрою, і гостина неодмінно вдасться на славу. Бо, як мовиться в народі, «гість у дім — радість з ним».
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.