Йозеф Томан » Сократ
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Сократ

Роман
Написано: 1975 року
Джерело: toloka.to
Розділ: Художня
Твір додано: 23.02.2024
Твір змінено: 28.02.2024
Завантажити: djvu (7 МБ) pdf див. (35.3 МБ)
Опис: Його не обходить матеріальний достаток, він ніколи не працює заради грошей, заради земних благ, йому байдужий шурхіт лаврового вінка. Силу духу він протиставляє в житті спритності, силу правди – силі срібняків, чесноти – пристрастям.

Перед нами людина, яка не лише культивує філософію, а, як це й годилось у давній Греції, виступає як повнокровна, гармонійно розвинута особистість: велетень думки у той же час на диво сильний атлет, йому нічого не варто перемогти своїх ровесників у змаганні, він – одважний воїн, що побував у трьох кровопролитних січах, орудуючи мечем незгірш, аніж словом, нарешті, це непохитної волі муж, який вважає за чесніше випити отруту, аніж порушити закони – державні і власного сумління.

Чеські письменники зображують в романі античну Грецію «золотого віку» й занепаду Афін у V ст. до н.е. Автори простежують життя Сократа від народження до смерті. Зі сторінок роману постають також філософ Платон, державний діяч Перікл, скульптор Фідій, драматурги Арістофан, Софокл, Евріпід та інші.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.