Джон Роналд Руел Толкін » Сильмариліон
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Сильмариліон

Роман
Написано: 1977 року
Джерело: toloka.to
Розділ: Химерна
Додав: vovaniko
Твір додано: 05.02.2013
Твір змінено: 02.04.2020
Завантажити: Файли вилучено з бібліотеки на запит власника авторських прав.
Опис: Ця книга - легендарна провісниця Володаря Перстенів - пропонує нам цілісну міфологічну історію майстерно вифантазуваного, але такого реалістичного світу Середзем’я. Стрункий і взаємопов’язаний кодекс, у якому йдеться про епічну боротьбу між добром і злом, становлять окремі твори:
Айнуліндале - міф про творення світу, про виникнення Зла та причини Падіння;
Валаквента - картина ієрархії божественних сил, зображення їхньої вдачі та ролі у Творінні;
Квента Сильмариліон - історія повстання Феанора та його роду проти богів, вигнання повстанців із Валінору та їхнє повернення до Середзем’я, а також безнадійної, незважаючи на жертовну мужність, війни з великим Ворогом за Сильмарили - досконалі коштовності, що їх виготовив Феанор, а вкрав Морґот;
Акаллабет розповідає про падіння великого острівного королівства Нуменор наприкінці Другої Епохи, а розповідь Про Перстені Влади подає короткий огляд величних подій Третьої Епохи, насамперед перебіг Війни за Перстень.

У новій редакції Сильмариліона, яку було обрано для підготовки україномовного видання, порівняно з попередніми виданнями цієї книги зроблено кілька незначних текстових виправлень, а як вступ додано лист Дж. Р.Р. Толкіна, де виразно пояснено задум самого автора.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.