Ева Томпсон » Трубадури імперії: Російська література і колоніалізм (вид. 2006)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Трубадури імперії: Російська література і колоніалізм (вид. 2006)

Праця
Написано: 2000 року
Джерело: izbornyk.org.ua
Розділ: Історична
Твір додано: 02.01.2011
Твір змінено: 14.07.2023
Завантажити: Файли вилучено з бібліотеки на запит власника авторських прав.
Опис: Пропоноване наукове дослідження — це ґрунтовний аналіз російського імперського культурознавчого дискурсу, обставин його функціонування в різні історичні епохи і до сьогодні. Авторка торкається широкого кола проблем, пов’язаних з теорією постколоніальних студій, формуванням національної та державницької самосвідомості, відмінностями у ході цих процесів між західноєвропейськими імперіями та Росією.
Книга буде корисною усім, хто цікавиться літературознавством, політологією та іншими дотичними дисциплінами. Вона стане відкриттям для тих, хто шанує свіжі погляди на, здавалося б, давно знані речі.

Ewa M. Thompson. Imperial knowledge. Russian Literature and Colonialism.
Томпсон, Ева М. Трубадури імперії: Російська література і колоніалізм. / Пер. з англ. М. Корчинської. — К: Вид-во Соломії Павличко «Основи», 2006. — 368 с. ISBN 966-500-265-1
 
Відгуки читачів:
 
25.01.2023 • ogorsky
Грунтовний розгляд російського імперського дискурсу, який упроваджувався "трубадурами" протягом останніх двух століть. Багато фактичних прикладів, цитувань творів, історичних документів. Дуже змінює оптику сприйняття знайомих російських творів. Є місцями невеликий схил у бік польского питання, що цілком виправдано не тільки польским походженням авторки, хоча й це також зрозуміло, але й відповідними подіями, які мали місце.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.