Дмитро Тась » Сад (вид. 1930)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Сад (вид. 1930)

Оповідання
Написано: 1930 року
Джерело: Sfumato
Розділ: Художня
Додав: Sfumato
Твір додано: 30.07.2018
Твір змінено: 30.07.2018
Завантажити: djvu (3.5 МБ) pdf див. (4.9 МБ)
Опис: "Маса" - Київ - 1930.
-----------------------
У другій прозовій збірці Дмитра Тася («Сад», 1930 р.), знову бачимо екзотичну топографію, екзотичну філософію і екзотичних персонажів, заглиблених у проблеми буття й езотеричні шукання. «Тасівський» герой існує осторонь війни і революції. Твори збірки здебільшого присвячені зображенню сучасності чи недалекого минулого. Психологічно близькою для Дмитра Тася є гнана і знедолена творча еліта. Кохання він бачить як унікальну силу, здатну змінити світ.
Образність та мова прозових творів літератора пізнішого періоду залишаються яскравими і трагічними, у них розкривається чимало актуальних соціальних проблем доби. Своєрідне літературне явище українського модернізму – екзотичний імпресіонізм Дмитра Тася – ще, безумовно, приверне увагу вдумливих літературознавців-дослідників.
Дмитра Тася, як і його сестру Лідю Могилянську (розстріляна 1937 р.), силоміць було вилучено з літератури. Хоч і не встиг талановитий автор розкрити свій письменницький потенціал, але і з того літературного спадку Дмитра Тася, що дійшов до нас, відчуваємо цінність його творчого доробку.
28 січня 1938 року Дмитро Тась-Могилянський був заарештований органами НКВД у Харкові. Звинувачений в активній контрреволюційній націоналістичній діяльності в Україні, засуджений до розстрілу. Через місяць вирок було виконано. 14 березня 1958 року Дмитра Тася-Могилянського реабілітовано.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.