Микола Суховерський » Мої спогади
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Мої спогади

Спогади
Написано: 1997 року
Джерело: hurtom.com
Розділ: Історична
Додав: vovaniko
Твір додано: 31.01.2013
Твір змінено: 31.01.2013
Завантажити: djvu (6.2 МБ)
Опис: Спомини Миколи Суховерського це - не детектив з карколомними пригодами героїв. І не художній твір із гострим сюжетом чи лірико-філософськими сентенціями. Це - хроніка-літопис українського роду, української еміграції, українької політики. Літопис точний, документальний, створений з фаховою педантичністю адвоката і бібліографа.
М.Суховерський народився в селі Великий Кучурів на Буковині за часів румунського господарювання. В юні роки активно зймався суспільно-громадською працею в Буковині, вступив в ОУН. З приходом радянської влади певний час працював адвокатом. Згадував, що всіх адвокатів у той час "інструктували", що якщо людина була заарештована, то на суді не можна казати, що вона не винна, а тільки можна приводити аргументи щодо пом'якшення її вини. Рятуючись від репресій, у 1940 р. перебрався до Німеччини, де продовжував працювати в ОУН(м), допомагаючи українським робітникам. Двічі був арештований гестапро, але відпущений на волю. З приходом альянтів у 1945 р. активно працював у таборах Ді-Пі, намагаючись всіляко допомогти біженцям з України та згуртувати їх навколо спільних цілей. Пізніше емігрував до Канади, де відразу включився в суспільно-громадське життя української еміграції. Описав розбрат між різними українськими політичними силами як у таборах, так і в Канаді.
Один із тих українських емігрантів, які після проголошення незалежності в 1991 році допомагав Україні не тільки словом, а й ділом
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.