Валерій Степанков » Вторгнення Яна Собеського у Правобережну Гетьманщину та його переговори з Петром Дорошенком про умови входження до Речі Посполитої (осінь 1674 – зима 1675 рр.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Вторгнення Яна Собеського у Правобережну Гетьманщину та його переговори з Петром Дорошенком про умови входження до Речі Посполитої (осінь 1674 – зима 1675 рр.)

Стаття
Написано: 2010 року
Розділ: Історична
Твір додано: 16.08.2013
Твір змінено: 16.08.2013
Завантажити: pdf див. (327.2 КБ)
Опис: Проблеми історії країн Центральної та Східної Європи : збірник наукових праць / [редкол.: В. С. Степанков (головн. ред.) та ін.]. – Кам’янець-Подільський : Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2010. – Випуск 1. – 200 с.

У статті на широкій джерельній основі охарактеризовано похід польських військ на чолі з королем Яном Собеським у Правобережну Україну восени 1674 – взимку 1675 рр. Простежено хід військових дій та українсько-польських переговорів. З’ясовано позиції української, польської, турецько-татарської сторін у конфлікті. Подано текст та проаналізовано положення українських «Пунктів
головніших…» та королівської «Відповіді на пункти…».

Ключові слова: польський наступ, військові дії, українсько-польські переговори, татарська орда, «Пункти головніші…», «Відповідь на пункти…».
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.